Silný partner pro neúnavné zemědělce? To je nový čistící nakladač ROPA Maus 6. Spojuje totiž osvědčené inovace modelů Tiger 6 S a Panther 2 S s robustními komponentami stroje Maus 5. Přináší však nejen sílu, ale také jedinečný zážitek z práce na poli. Jeho designová kabina nabízí optimální výhled do všech směrů. Během dlouhých pracovních dní určitě oceníte i jeho vynikající zvukovou izolaci. S ROPA Maus 6 budete mít na své straně silného partnera, který přináší revoluční zážitek z práce. Pořiďte si ho i vy a dopřejte si komfort, který si zasloužíte.

Přednosti nakladače ROPA Maus 6


NAKLÁDKA S NEJŠIRŠÍM ZÁBĚREM

Nejširší příjmový stůl na trhu se záběrem 10,2 m.

DOSÁHNĚTE TAM, KAM OSTATNÍ NE

Možnost překládání až do vzdálenosti 15 m a výšky 6 m.

STABILITA NA NEROVNÉM TERÉNU:

Díky vyrovnávacímu rameni je stroj dokonale stabilní.

DOKONALÉ ČIŠTĚNÍ

Díky velké čistící ploše o rozloze 35,4 m2.

 • POPIS

  V celkovém konceptu s vyladěným výkonem a efektivitou s 10,2 m širokým příjmovým systémem je kombinován praktický vývoj a nejnovější technické inovace společnosti ROPA. Již design exteriéru stroje ROPA Maus 6 symbolizuje digitalizaci a zemědělství 4.0. Světle modrá čára symbolizuje propojení stroje Maus sítěmi a s myROPA online portálem R-Connect. Stejně jako v Tigeru 6S tvoří nová generace extrémně výkonných palubních počítačů centrum pro telematiku, prediktivní analýzu a online diagnostiku. Software stroje pro nový Maus 6 se kompletně vyvíjí u spol. ROPA v Sittelsdorfu a nabízí četné nové komfortní funkce.

 • TECHNICKÉ PARAMETRY

  ROZMĚRY

  DÉLKA: 14,97 m
  ŠÍŘKA: 3,00 m
  VÝŠKA: 4,00 m
  POHOTOVOSTNÍ HMOTNOST: s plnou nádrží od 30400 do 31600 kg dle výbavy
  ŠÍŘKA PŘÍJMOVÉHO STOLU: 10, 2m
  DOSAH PŘEKLÁDÁNÍ: 6,0 m
  VÝŠKA PŘEKLÁDÁNÍ: 15,00 m
  DÉLKA PROTIVÁVAŽÍ: 9, 02 m

   

 • VIDEO

Nový interiér a dvojice velkých 12,1palcových displejů

Nově zkonstruovaná panoramatická kabina zajistí pocit velkolepého prostoru a v pracovním režimu se zvedá do výšky 5,10 m – to je komfort a přehled. Oproti stroji Maus 5 je kabina o 16 cm širší, 40 cm delší a poskytuje s enormním celkovým objemem 4 400 l o 1 125 l resp. 35 % více prostoru a místa než kabina stroje ROPA Maus 5. Kabina stroje Maus 6 je tak největší kabinou na trhu s překládacími stroji. Nyní nabízí ještě větší místo, také pro přídavné sklopné sedadlo – ideální pro vedoucího provozu nebo ke koordinaci řidičů při výměně. Výrazně se zvětšil také integrovaný úložný prostor v zadní stěně kabiny. Integrovány jsou různé výsuvy a poprvé chladicí box a také odkládací deska (svačinová deska).

Komfortní vybavení kabiny

Sluneční rolety na všech oknech k zastínění a vždy dva stěrače na bočních oknech poskytují řidiči optimální podmínky viditelnosti za každého počasí. Stěrače disponují synchronním chodem a spínají se komfortně přes terminál v nastavitelných intervalech až po trvalý provoz. Příjemně a kvalitně působící interiér nového vybavení kabiny v kombinaci s vynikající zvukovou izolací zaručuje čisté potěšení z jízdy. Mimořádně výkonné LED pracovní světlomety udělají z noci den a práci ještě bezpečnější. Stejně tak je ve standardu digitální rádio DAB s technologií Bluetooth a handsfree.

Nový tepelný koncept s podlahovým vytápěním a nezávislým topením

Pro příjemně teplé pracovní místo také za mrazivých teplot byl vyvinut kompletně nový tepelný koncept. Výkonné podlahové vytápění zajišťuje okamžitě příjemné teplo odspodu pro stále teplé nohy. Stejně tak se trubkami s větším průměrem zvýšilo dopravované množství horké vody ke kabině a ke vzduchovému tepelnému výměníku. To vše je doplněno optimalizovaným nezávislým topením pro kabinu, hydraulický olej a motor s komfortním ovládacím povrchem na barevném displeji pro celou klimatizaci. Nezávislé topení bude u stroje Maus 6 v budoucnu možné zapínat nebo předvolit dálkově přes myROPA online portál a R-Connect, takže řidič nastoupí do již teplého pracovního místa.

Nový počítač, joysticky a dva 12,1palcové terminály pro ještě intuitivnější ovládání

Místo řidiče s otočným sedadlem – integrované větrání a vyhřívání sedadla – je vizualizací technologického vedení a začátkem nové éry vytváření sítí v oblasti překládacího stroje. Dva nové joysticky s doplňkovými funkcemi, výškově nastavitelný sloupek řízení a perfektně ve směru pohledu uspořádané terminály poskytují ještě více ergonomie. Doplňkové obslužné terminály pro logistiku řepy lze umístit v optimálním zorném úhlu vedle terminálů ROPA.

Intuitivní ovládání jako na tabletu

Ovládání terminálu pomocí interaktivních tlačítek v čisté barevné skladbě a v moderním plochém designu je nyní ještě intuitivnější a odpovídá logice tabletů a chytrých telefonů. Lepší kontrast zvyšuje čitelnost a použitelnost. Ve srovnání s předchůdcem má Maus 6 dva vedle sebe uspořádané 12,1palcové terminály s vyšší hustotou pixelů a tedy ještě ostřejším rozlišením. Na jednom z těchto terminálů lze kromě funkcí stroje zobrazovat navíc také pohledy z kamer ve výrazně lepší kvalitě.

Standardně digitální kamery s vysokým rozlišením – perfektní R-View

Pro příjemně teplé pracovní místo také za mrazivých teplot byl vyvinut kompletně nový tepelný koncept. Výkonné podlahové vytápění zajišťuje okamžitě příjemné teplo odspodu pro stále teplé nohy. Stejně tak se trubkami s větším průměrem zvýšilo dopravované množství horké vody ke kabině a ke vzduchovému tepelnému výměníku. To vše je doplněno optimalizovaným nezávislým topením pro kabinu, hydraulický olej a motor s komfortním ovládacím povrchem na barevném displeji pro celou klimatizaci. Nezávislé topení bude u stroje Maus 6 v budoucnu možné zapínat nebo předvolit dálkově přes myROPA online portál a R-Connect, takže řidič nastoupí do již teplého pracovního místa.

R-Connect telematika a diagnostika na dálku ve standardu

Telematický modul, který je standardně integrován ve stroji, tvoří základ pro prediktivní službu 4.0, zejména pro prediktivní analýzu, jakož i pro rychlou pomoc a diagnostiku v případě servisu na všech kontinentech. V případě servisu se může servisní technik volitelně přepnout přímo na terminál daného stroje a pomoci obsluze stroje při řešení problémů. R-Connect v portálu myROPA nabízí řidičům a správcům provozu dokonalý nástroj pro online vyhodnocení objednávek a optimalizaci strojů a vozového parku. U strojů s integrovaným vážním zařízením lze v R-Connect analyzovat výpis jednotlivých nakládek.

10,2 metrů široký příjmový stůl pro flexibilní nastavení čištění

Robustní 10,2 metru široký příjmový systém se skládá z celkem 18 čisticích válců (sériově s návarem tvrdokovu), zajišťuje šetrné a účinné oddělení hlíny a plevele a je nejširším příjmovým systémem mezi čisticími nakladači na trhu. V závislosti na nutných požadavcích na čistotu lze z kabiny nastavit na patentovaném čisticím stole variabilně čisticí cestu jak do délky, tak i do intenzity. Oproti Maus 5 byly především pro vytvoření místa při sklopení výrazně větší kabiny optimalizovány sklopné plechy. Ovládání ostřikovací soustavy nyní probíhá ještě intuitivněji a může se přepínat mezi automatickým nebo intervalovým režimem.

Motor Mercedes-benz s emisní normou V

Do konceptu pohonu zaměřeného na maximální účinnost je integrován mimořádně hospodárný motor Mercedes-Benz OM 936 LA s výkonem 260 kW / 354 k, o objemu 7,7 litru, s dvoustupňovým turbodmychadlem, max. točivým momentem 1 450 Nm při 1 200–1 600 ot/min (emisní norma EU V a v USA Tier 4f), který se provozuje také v nakládacím režimu automotivně, se sníženými otáčkami motoru a za extrémních podmínek disponuje velkou výkonovou rezervou.

O efektivní přenos síly se stará hydraulický systém s optimalizovaným převodovým poměrem převodovky. Za velmi klidných otáček (1 200 ot/min) při nakládání se kombinuje vysoký výkon s minimální spotřebou. Výkonná Load-Sensing hydraulická soustava dodává již při volnoběžných otáčkách nejvyšší výkony a stará se o rychlé reakce celé pracovní hydrauliky. Nový je automotivní režim k regulaci otáček vznětového motoru v nakládacím režimu. Podle stanovených otáček 6 oddělených pohonů válců a prosévacích řetězů se pro úsporu paliva automatizovaně nastavují nejnižší možné otáčky motoru.

Kompletně nový vážní systém s váhovými buňkami se sběrnicí CAN

Spol. ROPA také kompletně nově zkoncipovala systém pásové váhy a díky mechanické nové konstrukci integrovala vážní rám do ohýbacího dílu překladače. Dvě váhové buňky se sběrnicí CAN komunikují přímo s počítačovým modulem v centrální elektrické soustavě. Díky tomu nejsou nutné samostatné počítače a množství kabelů na překladači, čímž se zlepšila bezpečnost při použití. Nová váha umožňuje lepší výsledky než dosud.

Optimální vyrovnání pomocí vyrovnávacího ramene

Bezpečné stání stroje zajišťuje protizávaží vyrobené z jemnozrnné oceli 700, které dodává v nakládacím režimu nakladači Maus naprosto velkolepý vzhled. Až 9 metrů do šířky a 4 metry do výšky je možné rameno protizávaží spolu s palivovou nádrží jako protizátěž k překladači vysunout a umožnit tak při plném překládacím dosahu více než 15 m optimální vyvážení stroje.

Kompaktní na silnici- změna bez vystoupení

Pro jízdu po silnici se celý Maus 6 sklopí z pohodlí kabiny jediným ovládacím prvkem kompletně zcela automaticky na kompaktní přepravní šířku 3 metry a na celkovou délku 14,97 metrů – jedinečné mezi všemi nakládacími čističi! Velký rozvor 5,5 m ve spojení se dvěma hydraulicky odpruženými přídavnými nápravami zajišťuje bezpečnou manipulaci s robustním strojem Maus a zajišťuje optimální jízdní komfort při rychlostech do 40 km/h. Nový inteligentní hlavní spínač řízení zároveň aktivuje automatické nastavení středové pozice zadní nápravy.

Mnoho nových pohodlných a užitečných detailů

Řada nových vylepšení a optimalizací nabízí řidiči za provozu Mause 6 další výhody a pohodlí. Jedná se například o kompletní vybavení ještě silnějšími LED světlomety, směrovými světly a majáky, optimalizované uspořádání ostřikovací soustavy. Nová organizace kompletní elektrické soustavy a optimalizace v hydraulické soustavě poskytují vyšší bezpečnost při použití a nenáročný servis.

Tento web využívá cookies

Pro chod webu jsou nezbytně aktivovány esenciální soubory cookies. Pro plnohodnotné poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti jsou však nutné povolit i volitelné cookies. Kliknutím na následující tlačítko, je zapnete. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti