Nový kompaktní pásový nahrabovač ROC RT 730

08.03.2017 16:38

Nový kompaktní pásový nahrabovač ROC RT 730

Pásový shrnovač ROC RT 730 reprezentuje symbol revolučního systému nahrabování. ROC RT 730 je tvořen 2 elementy a má variabilní pracovní šířku od 5,95 m do 7,30 m. Díky dvojitému hydraulickému vahadlovému systému je možné změnit rozestup mezi oběma elementy. Pokud jsou sběrače u sebe, lze tvořit řádek vlevo, vpravo nebo na obě strany. Pokud jsou sběrače rozestoupeny, lze tvořit velký středový řádek, středový a jeden krajový řádek nebo dva krajové řádky. Tento model lze zvednout do přepravní polohy s transportní šířkou 2,50 m.

Největším rozdílem oproti konvenčním shrnovačům je jeho systém sběru: ROC RT730 šetrně prsty zvedne plodinu ze země a dopraví ji na pás, zatímco rotorový shrnovač pící převaluje do řádku pohybem po zemi.

Tento rozdíl znamená:

  • menší namáhání píce a vyšší kvalitu. Vzhledem k sušení stonků malé vojtěšky, se její listy staly skutečně velmi křehkými. Pokud nahrabujete řádek plodiny s použitím tradičních rotorovými shrnovači, pak jsou malé stonky náchylnější k lámání a to zejména při absenci rosy. To způsobí ztrátu listů a následnou ztrátu důležitých bílkovin pro krmení zvířat. Naopak, pomocí systému ROC se plodina zvedne a lehce umístí na pás tak, že jeho doprava proběhne bez poškození. Navíc, naše testy ukázaly, že píce obsahuje menší množství zeminy a oblázků uvnitř pokosu, což umožňuje dosáhnout nesrovnatelnou kvalitu výrobků;
  • nižší ztráty produktu. V přítomnosti nerovností nebo vyjetých stop kol traktoru mají tradiční shrnovače tendenci nechat na zemi část píce. S naší revoluční technologií je plodina zvednuta nahoru na pás a není převalována po zemi, jako u konvenčních shrnovačů.
  • menší škody na čerstvém růstu plodiny. Za normálních podmínek, již za 2 až 3 dny od sklizně některé druhy plodin, jako je vojtěška, začíná obrážet a tvořit nové malé stonky listy. Za těchto podmínek rotorové shrnovače často poškodí nové výhonky, což způsobuje zpoždění růstu. To může způsobit na konci sezóny zpoždění sklizně v řádu až několika týdnů.

Tento stroj nabízí mnoho dalších výhod:

  • žádné vlhké plochy pod řádkem. U většiny tradičních shrnovačů píce není zcela obrácena v oblasti, kde je tvořen výstupní řádek. Krmivo, ležící na půdě, se začne zapařovat, a to může způsobit problémy při skladování balíků nebo v senážní jámě. RT 730 překonává takový problém, protože stroj je navržen tak, aby oba jeho sběrače s celkovou šířkou 6 m díky zvedly všechny plodiny, které jsou následně překládány na stranu na již vysbíranou plochu. To umožňuje rychlé a rovnoměrné sušení.
  • šanci zvýšit pracovní dobu činnosti stroje, který navíc umožňuje snížit počet strojů při práci. Ve srovnání s tradičními shrnovači lze, díky velmi citlivému nakládání s pící, strojem RT výrazně prodloužit pracovní dobu jeho činnosti, což ve většině případů vede až ke zdvojnásobení denní pracovní doby. Tento systém má několik výhod. Za prvé, umožňuje pracovat s použitím menšího počtu shrnovačů, ale také menším počtem traktorů a tím i pracovníků, zapojených do provozu na kratší dobu. Další výhodou je šance vyhnout se noční práci, která je dražší a pracovníky není vítána. Soustředěním práce během dne je píce suchá a kyprá, čehož lze těžko dosáhnout, pokud se produkt nahrabuje mokrý od rosy.
  • malé rozměry. Ve srovnání s tradičními shrnovači shodného záběru je model RT 730 je jediný na trhu, který je vybaveny systémem odpružení zadních kol. Jakmile je složen (bez demontáže čehokoliv) má přepravní šířku 2,50 m a výšku 3,40 m a nepřesáhne délku 4,70 m. To umožňuje cestovat bez jakéhokoliv omezení a povolení.

Stroj bude uveden na trh ve druhém pololetí 2017

Fotka 1

Fotka 2

Fotka 3

Fotka 4

Fotka 5

Fotka 6

Fotka 7

Fotka 8

Fotka 9

Fotka 10

Fotka 11

Fotka 12Nabízené značky

agricultura bogballe FARESIN fliegl frasto kotte hawe
kockerling PROTECH lely NHS pottinger protech roc
ropa sauter spearhead tecnoma thaler ubaldi veenhuis
             

© 2019, DAGROS, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑