Rozmetadla průmyslových hnojiv BOGBALLE

Rozmetadla průmyslových hnojiv BOGBALLE

Firma Bogballe se již více jak 30 let výhradně specializuje na výrobu rozmetadel průmyslových hnojiv. Stroje této dánské firmy patří k nejvyššímu standardu v oboru. Jsou zde zastoupena jak malá rozmetadla pro drobné farmáře, tak i velká počítačem řízená rozmetadla až na 4000 litrů.

 • Perfektní rozmetací obrazec

Systém dostředné rotace je využíván pro plošné rozmetání. Z pohledu zezadu rotují rozmetací disky směrem k sobě a házejí hnojivo ve dvou vzájemně 100% překrytých obrazcích (vrstvách). Díky polovičnímu překryvu sousedních pojezdů je ve výsledku každý čtverečný metr pole hnojen dávkou ze 4 kotoučů. To je základem vynikajících parametrů rozmetání všech strojů.

 • Ohraničené rozmetání

Rotace směrem od středu je užívána pro ohraničené rozmetání, disky rotují směrem od sebe a aplikují hnojivo ve dvou individuálních obrazcích samostatně na levou a pravou stranu. Tento systém zajišťuje perfektní vyhnojení okrajů pole a zároveň snižuje úlet hnojiva mimo pěstební plochu na minimum.

 • Důkladně testovaný váhový systém

Vysokou úroveň přesnosti dokládá váhový systém už od roku 1988. Podle úbytku váhy při práci stroje se automaticky upravuje dávka aplikovaného hnojiva. Toto přesné seřizování toku hnojiva umožňuje kontrolu jeho spotřeby a ceny.

 • Přesné místo dopadu

Díky automatickým hradítkům je zaručené přesné místo dopadu hnojiva na rozmetací disk. Takto je rozmetací obrazec stále v požadovaném tvaru nezávisle na velikosti průtoku, pojezdové rychlosti, nebo pracovnímu záběru

 • Jedny rozmetací lopatky

Pro plošné i ohraničené rozmetání se používají stále stejné lopatky. Stejné lopatky jsou také používány pro více záběrů se stejným nastavením. Pro zajištění dlouhé životnosti jsou lopatky vyrobeny z manganové oceli.

 • Jednoduché nastavení stroje

Jedno nastavení a stroj je připraven k práci. Se strojem s váhou a inteligentní kontrolou stačí nastavit pouze náklon pro požadovaný pracovní záběr. Proto je možnost nepřesného nastavení minimální.

 • Inteligentní kontrola

Naše rozmetadla s váhou a integrovanou inteligentní kontrolou provádějí neustálé výpočty za chodu stroje společně s informacemi o sklonu pozemku. Inteligentní software monituruje stávající objem násypky díky zaznamenávaným informacím od váhy a inklinometru. Výsledkem je plně automatická kalibrace stroje v podobě neustále se upravujícího kalibračního množství. Je tedy dosaženo optimální pokrytí s přesnou dávkou.

 • Práškový nátěr- prvotřídní ochrana poti korozi

Po důkladném 7-krokovém procesu čištění každého komponentu je nanášen prášek a vytvrzován do podoby pevného “Flexi Coat” nátěru. Rozmetací disky, jejich kryty a spodek násypky je z nerezové oceli. Takto je zaručena prvotřídní ochrana proti korozi a dlouholetá životnost.

 • Kónický kryt vyrovnávající tlak ve spodku násypky

Při plném naložení působí hnojivo velkým tlakem na spodek násypky. Proto je nad čechračem kónický kryt, který kompenzuje tlak působící na čechrač i výpadový otvor.

 • Bezúdržbová převodovka

Převodovka je bezúdržbový uzavřený systém naplněný speciální vazelínou s perfektními mazacími charakteristikami při všech pracovních teplotách. Převodovka je osazena kluznou spojkou, která ji chrání proti extrémnímu nárazovému namáhání.

 • Od svazanyk až po bob

Využijte pozoruhodných rozmetacích schopností rozmetadla také pro širokou škálu nestandardních materiálů. Na www.bogballe.com nabízíme spoustu rozmetacích tabulek pro různé druhy semen, peletek na slimáky a podobně.

 • Jemný čechrač

Čechrač s excentricky uloženým středem rotuje pouze pasivním stykem s materiálem rychlostí 12-60 otáček za minutu. Čechrání je tak dostatečně intenzivní, přitom ale nedochází k drcení granulek hnojiva. Při rozmetání lehkých a porézních hnojiv se čechrač automaticky otáčí pomaleji a zachází s materiálem mnohem jemněji.

 • SC Standard- Inteligentní regulace záběru v klínech

Při hnojení v klínech se pracovní záběr upravuje podle tvaru pole tak, aby nedocházelo k přehnojení nebo naopak nedohnojení. Tento systém upravuje šířku pracovního záběru symetricky na obou stranách rozmetacího obrazce. Tato změna záběru lze ovládat jak manuálně na příslušném Calibrátoru, tak automaticky při propojení s navigací.

 • SC Dynamic- Asymetrická regulace záběru v klínech

Nový systém Dynamického ovládání zlepšuje vlastnosti strojů tím, že při vyhnojování klínů nebo míst na poli s redukovanými vzdálenostmi kolejových řádků stahuje plynule záběr na jedné, nebo na druhé straně rozmetacího obrazce s výhodou zachování čtyřnásobného překrytí. Systém se ovládá buď manuálně na Calibratoru ZURF nebo automaticky při propojení s navigací.

Bogballe řada M

Bogballe řada M

Rozmetadla Bogballe řady M se vyrábí o objemech 1250-5550 litrů, a s pracovním záběrem od 12 do 42 metrů. Je možné také volit mezi variantou s váhovou technologií, nebo bez ní.

Bogballe řada L

Bogballe řada L

Rozmetadla Bogballe řady M se vyrábí o objemech 500-2050 litrů, a s pracovním záběrem od 10 do 24 metrů. Je možné také volit mezi variantou s váhovou technologií, nebo nez ní.

Bogballe řada W

Bogballe řada W

Váhová technologie slouží k dosažení konstantní aplikace přesného množství hnojiva. Přepínání mezi plošným a ohraničeným rozmetáním je řízeno přímo z kabiny traktoru. Perfektní pro podniky se zaměřením na vysokou aplikační přesnost a kontrolu nákladů.

Fotogalerie - Rozmetadla průmyslových hnojiv BOGBALLE

Fotka 4

Fotka 2

Fotka 1

Princip fungování rozmetadel Bogballe

Prospekt rozmetadla průmyslových hnojiv BOGBALLE

Máte zájem o Rozmetadla BOGBALLE? Napište nám!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.Nabízené značky

agricultura bogballe FARESIN fliegl frasto kotte hawe
kockerling PROTECH lely NHS pottinger protech roc
ropa sauter spearhead tecnoma thaler twose ubaldi
veenhuis            

© 2017, DAGROS, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑